Materiály a udržateľná výroba

Materiály a udržateľná výroba

Nie je vám ľahostajný pôvod výrobku, ktorý si chcete zaobstarať?

Snažíme sa, aby väčšina materiálov bola čisto prírodného charakteru a vzhľadom k zodpovednému pôsobeniu značky vyrobená tým najšetrnejším spôsobom.

Aké materiály pri výrobe používame a aké sú naše ďalšie ekologické opatrenia? V našom sprievodcovi sa všetko dočítate.

Udržateľná výroba v rámci ČR
Udržitelná výroba v rámci ČR

Udržateľná výroba v rámci ČR

ELKA sa zaujíma a stará sa.

Kompletná produkcia značky, od gombíkov po finálnu výrobu, prebieha v niekoľkých dielňach v Českej republike za účelom dodržiavania zodpovedného pôsobenia celej značky. Tiež všetci naši dodávatelia, z ktorých 80 % tvoria lokálne firmy, spĺňajú prísne etické parametre.

Spoznajte náš príbeh a víziu
Prírodné materiály
Prírodné materiály

Prírodné materiály

ZZáleží nám na tom, ako sa v našich produktoch cítite. Všetky látky prechádzajú starostlivým výberom a dlhodobým testovaním. Naše produkty sú vyrábané výhradne z prémiových prírodných materiálov ako je micromodal, bavlnený satén, bambus a 100 % bavlna pestovaná v EÚ, a pýšia sa certifikátom   OEKO-TEX®. To znamená, že neobsahujú žiadne chemické látky.

ZERO/minimum waste přístup
Minimum waste

Minimum waste

K odľahčeniu životného prostredia patrí nepochybne aj minimalizácia odpadu. Niektoré naše produkty, ako napríklad vonné vrecúška, vznikajú z ústrižkov látok, ktoré by už inak nenašli uplatnenie.

Bez plastu
Bez plastu

Bez plastu

Nezaťažovať planétu je pre nás rovnako dôležité, ako uspokojiť akékoľvek vaše priania. Sme z 99 % bezplastová spoločnosť. Okrem gombíkov (a už aj tie nájdete napríklad u obliečok bezplastové) u nás nenájdete žiadne plastové obaly, visačky ani lepiace pásky.

Elka

Podporujeme sociálnu zodpovednosť a angažujeme
sa aj mimo našej produkcie.

Loono

Loono

V rámci spolupráce s organizáciou Loono a ich projektu #prsakoule podporujeme osvetu samovyšetrenia rakoviny pŕs a semenníkov.

Leros

Leros

Máme svoje zásady. Lokálna podpora značiek a minimalizácia odpadového materiálu sú jedny z nich. V spolupráci s českou značkou Leros tak vznikli vonné vrecúška z látok, ktoré by už inak nenašli uplatnenie, a z ručne zbieraných byliniek

Eukama nohama

Rukami-nohami

Niektoré naše produkty vznikajú v spolupráci s chránenou dielňou starajúcou sa o sociálne slabé a inak znevýhodnené osoby na trhu práce. Pomáhame tak zaistiť jej prevádzku.

Máte tip na organizácie či projekt, kde by sme mohli pomôcť?

Napíšte nám! Aktuálne hľadáme projekty najmä z oblasti ekológie a životného prostredia.

Napíšte nám
3x osobný odber
3x osobný odber Doprava zadarmo od 60 EUR
Materiály a výroba
Materiály a výroba Minimum waste
Zasielame po celom svete
Zasielame po celom svete Pohodlie bez obmedzenia
Darčekové balenie
Darčekové balenie S osobným odkazom

Elka Tuto pátou část máme obzvlášť rádi. Dalších komentářů nejspíš netřeba. #snamitozvladnete Elka
Instagram

Sledujte nás na
Instagrame

Zdieľajte s nami vaše momenty.

Část čtvrtá. Neposeda! Elka Elka Část druhá, dítě na podlaze. To dozajista důvěrně znáte ????????‍♀️????????‍♀️ Elka ...máme pro vás opět jednu skládanku ❤️
Heslo letošní vánoční kolekce je “S námi to zvládnete!” Ano. spoustu věcí bude jinak, doba je nejistá, ale na čem záleží pořád nejvíc je blízkost našich milých a pohodlí mysli i těla! A právě to s námi letos zvládnete ???? Elka Je to tady! Vánoce 2020 ONLINE! ❤️????
S námi to letos zvládnete! 
- - - - - - - 
Here we go! Christmas 2020 ONLINE! 
With us, you’ll be just fine this Christmas ????❤️

#elkalounge #elkaunderwear #snamitozvladnete #vanoce #christmas #christmasgift #perfektnidarek Elka Lesní zvířátka k podzimu prostě patří! ????????????
Mrkněte do kategorie Výhodněji a pořiďte je rovnou celé rodině se slevou 30 % ????????
#elkalounge #elkaunderwear #vimconosim #trenyrky #cesketrenyrky #trenyrkyprovsechny Elka Věděli jste, že...? 
#elkalounge #elkaunderwear #vimconosim #lokalnivyroba #ecowear Elka Počasí, že by ani psa nevyhnal! Naše oblíbená kombinace pro tyto dny? Hrnek horkého čaje a měkoučké pohodlí! Už jste vyzkoušeli naše povlečení? Pozor, sleva 30 % platí i na produkty Deco & Home! 
#elkaunderwear #elkalounge #vimconosim Elka Sezónní výprodej v plném proudu! Využijte kód ELKA30 a nakupte jakýkoliv produkt s 30% slevou až do konce září ✨
#elkalounge #elkaunderwear #vimconosim #seasonsale Elka V našich trenýrkách bude i pondělní ráno plné pohody..
S kódem ELKA25 a slevou 25 % na všechny trenýrky vám to prostě vyjde! 
#elkaunderwear #elkalounge #ceskaznacka #vimconosim Elka Tak schválně, milé dámy, co vy a vaše chvilky pro sebe? V přírodních materiálech, pohodlných střizích, saténovém povlečení ???? V dámské kategorii máme pár zvýhodněných kousků, které zaručeně musíte mít ✨
#elkaunderwear #elkalounge #vimconosim #yourmomentsonly Elka
Your moments. Everyday. Only. Playful. Together. Your moments. Everyday. Only. Playful. Together. Your moments.